Kartuša 10" - Železo, mangán

Neohodnotené
Značka: USTM
€13,20
Skladom (33 ks)

Univerzálna 10" kartuša pre pitnú vodu na odstránenie železa a mangánu pre 10" vodné filtre. Je výborným riešením na úpravu vody pre jedno výtokové miesto. Vhodná pre poddrezové filtre, redukuje železité usadeniny a fľaky, odstraňuje železitú pachuť vody a nepríjemný zápach tzv. zhnitých vajec - prejav mangánu vo vode. Kartuša ma zabudovanú mechanickú filtráciu (5 μm), čím bráni vniknutiu mechanických nečistôt do vodovodnej batérie alebo do spotrebiča.

Detailné informácie

Podrobný popis

Filtračná kartuša obsahuje jemnozrnú náplň živice, ktorá má vysokú schopnosť železo a mangán z vody. Ako to funguje: Tvrdá voda (obsahuje veľké množstvo vápnika a horčíka) preteká živicou. Kartuša je dimenzovaná a viac vhodná pre úpravu vody z jedného výtokového miesta. Nie je vhodné ju montovať na hlavný prívod vody do domácnostni  pre tzv. celodomovú úpravu vody. 

- zabraňuje vzniku usadenín a fľakov sposobených obsahom železa vo vode

- odstraňuje železitú pachuť z vody

- odstraňuje nepríjemný zápach tzv. zhnitých vajec z vody --> prejav mangánu vo vode

- vďaka zabudovanému filtru odstraňuje mechanické nečistoty z vody

Univerzálna 10" kartuša na odstránenie železa a mangánu z pitnej vody. Je navrhnutá tak, aby bol zabezpečený maximálny styk vody s vodu upravujúcou náplňou. Voda prúdi cez kartušu axiálnym smerom (z dola nahor) a zostáva tak v kontakte so zmäkčovacou živicou dlhší čas, pre zabezpečenie čo najefektívnejšej úpravy pitnej vody. Vďaka tomu je voda zbavená od zložiek, ktoré sú zodpovedné za hrdzavé usadeniny a zápach.

Poznámka: Pred prvým použitím odporúčame kartušu prepláchnuť, do momentu kym nezmizne zafarbenie vody.

Filtračná vložka je kompatibilná s 10" (resp. 9"; 9 3/4") vodnými filtrami značiek Stagon, Atlas Filtri, Aqua Filter, USTM