Náhradná membrána RO GDP 400

Neohodnotené
Značka: VONTRON
€87
Skladom (2 ks)

Osmotická membrána VONTRON ULP1812-400.

Originálna RO membrána ULP-3012-400 od nezávisle vyvinutá od spoločnosti VONTRON s rozmermi 12" x 3" je membrána pre systémy na báze reverznej osmózy. Táto membrána je navrhnutá pre vodné zdroje s nízkou slanosťou, ako je voda z vodovodu, studničná voda a podobne. Pracuje aj pri extra nízkom tlaku a je vhodná na použitie v zariadeniach na čistenie vody a aplikáciách v domácnostiach, nemocniciach, laboratóriách alebo v priemysle. 
 
Pri optimálnom výkone poskytuje 63,09 litrov upravenej vody za hodinu (1,51 kubických metrov za deň), čím zabezpečuje spoľahlivé a efektívne čistenie vody pre vaše potreby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Osmotická membrána predstavuje kľúčový aspekt v procese reverznej osmózy pri čistení vody. Je založená na princípe prirodzenej osmózy, kde molekuly vody prenikajú cez polopriepustnú membránu pod tlakom, ktorá povolí len prechod vody. S pórovou veľkosťou len 0,001 µm, táto membrána zabezpečuje, že cez neúplné póry prechádza iba voda a minimálne množstvo minerálnych látok. Všetky častice väčšie ako póry membrány, spolu s časťou vody, ktorá ju oplachuje, sú odvádzané ako odpadová voda z filtračného systému. V dôsledku toho je až do 98% látok z vstupnej vody odstránených, pričom ide o látky, ktoré by mohli byť pre človeka škodlivé, niektoré dokonca nebezpečné.
 
Mechanické nečistoty prirodzene sa vyskytujúce vo vode môžu spôsobiť vážne poškodenie membrány, pretože je veľmi citlivá na hrubé nečistoty. Preto sa pred jej použitím do systému čistenia vody inštaluje predfiltrácia - mechanické a uhlíkové filtre. Zvyčajne sa osmotická membrána nachádza ako štvrtý stupeň v procese reverznej osmózy. Výsledkom viacstupňovej filtračnej procesu reverznej osmózy je úplne čistá filtrovaná voda. Z uvedeného vyplýva, že kľúčovým prvkom je práve osmotická membrána. Táto membrána je umiestnená v obale s dvoma vývodmi vody: jeden je určený pre čistú vodu a druhý pre odpadovú vodu. Odpadová voda je potom vedľa obmedzovača prietoku odvádzaná do odpadového potrubia.

 

 

Voľný chlór vo vode môže poškodiť vrstvy membrány, uistite sa, že boli podniknuté kroky na odstránenie čo najväčšieho množstva, ako sú predfiltre s aktívnym uhlím predtým, ako voda prejde cez membránu.

Dodatočné parametre

Kategória: Reverzné osmózy a demineralizátory vody
Dĺžka: 12" / 298 mm
Priemer: 3" / 73 mm
Maximálny prevádzkový tlak: 20 bar
Maximálny prietok: 7,6 litra za minútu
Denná kapacita filtrácie: až 1500 litrov / 24h
Teplota vody: 2 (°C) až 45 (°C)
Tolerancia voľného chlóru: <0,1 ppm (mg/l)
Stabilné odsolenie: 95%
Minimálne odsolenie: 94%
Maximálna hodnota SDI vstupnej vody: 5
Rozmedzie pH vstupnej vody pri prevádzke: 3 až 10
Rozmedzie pH pri chemickom čistení: 2 - 12
Maximálna tlaková strata samotnej membrány: 0,7 bar
Hmotnosť: 500g