Aktívne uhlie: 10" vložka - naplniteľná

Neohodnotené
Značka: VODASERVIS
€8,40
Skladom

Účinne odstráni chlór, organické zlúčeniny, pesticídy, fenoly, benzény z pitnej vody. Eliminuje zápach vody a prirodzene zlepšuje chuť vody.

Univerzálna naplniteľná filtračná vložka do 10" (9", 9 3/4) vodných filtrov z kvalitného granulovaného aktívneho uhlia určeného na úpravu pitnej vody. Aktívne uhlie má silné absorbčné vlastnosti, vďaka ktorým odstráni z vody nežiadúce potenciálne zdraviu škodlivé prvky. Je vyrábané z kokosových škrupín, čo predstavuje najkvalitnejšiu formu aktívneho uhlia. Filtračná vložka je znovunaplniteľná a opakovane použiteľná.

Detailné informácie

Podrobný popis

Filtračná vložka (patróna) je vhodná pre vodné filtre rôznych výrobcov: Atlas Filtri, AquaFilter, USTM, Stagon. Vložka je bezúdržbová a doba účinnosti sa pohybuje od 3 do 6 mesiacov, záleží od kvality resp. znečistenia vstupnej pitnej vody. Náplň aktívneho uhlia odporúčame vymeniť aj vtedy, keď uhlík stratí svoju schopnosť úpravy pitnej vody. To znamená, že napr. zápach je vo vode opätovne cítiť. 

Pred prvým použitím tejto filtračnej vložky doporučujeme prepláchnúť ju cca 3 až 5 l vody a túto vodu nechať vytiecť do odpadu. Počas preplachu zvyčajne dochádza k vyplaveniu drobných resp. prachových častí aktívneho uhlia, ktoré môžu vzniknúť rozdrobením uhlia pri výrobe alebo preprave.

Filtračná vložka je kompatibilná s 10" (resp. 9"; 9 3/4") vodnými filtrami značiek Stagon, Atlas Filtri, Aqua Filter, USTM

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Výška:
Priemer:
Hmotnosť: 500g
Vhodné pre pitnú vodu: áno
Opakovane použiteľná: áno
Znovunaplniteľná: áno