Filtračná vložka 10" - Železo, mangán

Neohodnotené
Značka: USTM
€13,20
Skladom (23 ks)

Vodný filter na odstránenie mangánu a železa

Univerzálna 10" kartuša pre pitnú vodu na odstránenie železa a mangánu pre 10" vodné filtre. Je výborným riešením na úpravu vody pre jedno výtokové miesto. Vhodná pre poddrezové filtre, redukuje železité usadeniny a fľaky, odstraňuje železitú pachuť vody a nepríjemný zápach tzv. zhnitých vajec - typický prejav mangánu vo vode. Výhodou je zabudovaná mechanická filtrácia (5 μm), tá chráni vodovodné batérie a spotrebiče (napr. umývačku riadu) pred nečistotami z vody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Filtračná kartuša obsahuje jemnozrnú náplň živice, ktorá má vysokú schopnosť absorbovať železo a mangán zo studničnej vody. Ako to funguje: Studničná voda (obsahuje veľké množstvo železa a mangánu) preteká živicou. Vodný filter je dimenzovaný a viac vhodný pre úpravu vody z jedného výtokového miesta. Nie je vhodné ju montovať na hlavný prívod vody do domácnostni  pre tzv. celodomovú úpravu vody. 

- zabraňuje vzniku usadenín a fľakov spôsobených obsahom železa vo vode

- odstraňuje železitú pachuť z vody

- odstraňuje nepríjemný zápach tzv. zhnitých vajec z vody --> prejav mangánu vo vode

- vďaka zabudovanému filtru odstraňuje mechanické nečistoty z vody

Filtračná vložka: Železo, mangán odstráni problémy s mangánom a železom v studničnej vode

Univerzálna 10" kartuša na odstránenie železa a mangánu z pitnej vody. Je navrhnutá tak, aby bol zabezpečený maximálny styk vody s upravujúcou náplňou. Voda prúdi cez kartušu axiálnym smerom (z dola nahor) a zostáva tak v kontakte so živicou dlhší čas, pre zabezpečenie čo najefektívnejšej úpravy studničnej vody. Vďaka tomu je voda zbavená od zložiek, ktoré sú zodpovedné aj za hrdzavé usadeniny a zápach.

Poznámka: Pred prvým použitím odporúčame kartušu prepláchnuť, do momentu kym nezmizne zafarbenie vody.

Filtračná vložka je kompatibilná s 10" (resp. 9"; 9 3/4") vodnými filtrami značiek Stagon, Atlas Filtri, Aqua Filter, USTM

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Veľkosť vložky: 10"
Rozmery: 251 x 73 mm
Max. prietok: 5 (l/min)
Životnosť: max. 6 mesiacov