Cintropur NW 25

Neohodnotené
Značka: CINTROPUR
€77
Skladom (2 ks)
Konzola uchytenia filtra ?

Kvalitná a výkonná mechanická filtrácia pitnej vody.

Výkonný vodný filter CINTROPUR NW 25 na mechanickú filtráciu pitnej a studničnej vody. Vyrobené v Belgicku. Vysoká kvalita vodného filtra a kvality mechanickej filtrácie je preslávená. Vyznačujú sa nízkonákladovou prevádzkou, vďaka použitiu filtračných rukávov, ktoré sa navliekajú na tzv. filtračný valec. Odpadá tak použitie klasických filtračných vložiek.

 

KOMPLET BALENIE: filter, kľúč, 1ks filtračného rukáva (25 mikrón)

Detailné informácie

Podrobný popis

Menšie typy vodných filtrov CINTROPUR ako model NW 25, sú vhodné aj pre domáce použitie. Hlavne tam kde je potreba vysokého prietoku alebo je pitná či studničná voda veľmi znečistená. Filtre odfiltrujú vlasy, piesok, kaly či iné nerozpustné častice z vody. Sú vhodné hlavne ako prvý stupen filtračného systému.

Oproti štandardným vodným filtrom majú tieto typy filtrov najmenšiu tlakovú stratu. Filtre sú vyrobené tak, že filtrovaná voda sa pohybuje v tvare kalicha resp. centrifúgy, čo výrazne zvyšuje kvalitu mechanickej filtrácie vody a predĺžuje životnosť filtračnej vložky resp. filtračného rukáva.

Filtre CINTROPUR sa vyznačujú jedinečným spôsobom filtrácie. Znečistená voda je pomocou vnútorných lopatiek (vo vnútri filtra) roztočená. Filtrovanie vody prebieha na princípe separátora alebo odstredivky. Vďaka tomu hrubé mechanické nečistoty ako piesok, kal, hrdza padnú na dno filtračnej nádoby. Tento spôsob odstreďovania nečistôt zabezpečuje predĺženie životnosti filtračného rukáva oproti konvenčným vodným filtrom so štandardnými filtračnými vložkami. Po nahromadení väčšieho množstva mechaničkých nečistôt je možné ich jednoducho vypláchnuť za pomoci odkaľovacieho ventilu na spodnej časti fitračnej nádoby bez nutnosti odpájania filtra. 

Každé balenie filtrov CINTROPUR obsahuje plastové šrúbenie (vonkajší závit), uvoľňovací kľúč a 1ks filtračného rukávu o jemnosti 25 mikrónov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Pripojenie: 1" vonkajší závit
Hmotnosť: 1,2 kg
Pre teplotu vody: od 2 (°C) až 50 (°C)
Typ pripojenia (materiál): plast, vonkajší závit
Pracovný tlak: 10 bar
Max. pracovný tlak: 16 bar
Min. pracovný tlak: výrobca nešpecifikuje
Prietok pri ΔP=0,2bar: až 5,5 m³ / hod
Filtračná plocha: 450 cm2