Filtračná vložka 10" - Siliphos

Neohodnotené
Značka: USTM
€22
Skladom (29 ks)

Renomovaná cenovo dostupná úprava tvrdej pitnej vody a ochrana pred koróziou.

Siliphos je zákazníkmi a trhom overený produkt, ktorý chráni domáce spotrebiče a sanitu pred nepriaznivými účinkami vodného kameňa a tvrdou vodou. Zabraňuje usadzovaniu nánosov vodného kameňa v kotloch, práčkach a v rozvodoch vykurovania. Vďaka Siliphosu nebude Váš sprchový kút, keramický obklad alebo vodovodná batéria viac zanesená  od vodného kameňa. Siliphos zároveň konzervuje a chráni rozvody pred koróziou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Siliphos je produkt vyrobený spoločnosťou Kurita. Slúži na stabilizáciu tvrdej pitnej vody vo vodovodných sýstemoch. Siliphos je ekonomicky nenáročný a spoľahlivý systém pre úpravu pitnych a priemyselných vôd. Je vyrobený zo sklovitých polyfosfátových guličiek obsahujúcich kremičitan a fosfát. Pre jeho prevádzku nie je potrebná elektrická energia a je nenáročný na údržbu. Použitie Siliphosu šetrí energiu a Vaše náklady.

1. Čo je Siliphos?                                                                             
Siliphos je zlúčenina na báze polyfosfátov. Slúži na úpravu tvrdej vody.
 
2. Ako Siliphos funguje?                                                                            
V zásade urobí štyri veci. Zabráňuje takzvanej „hnedej“ alebo „červenej“ vode. A to tak, že zabráňuje korózii vodovodných a kúpeľňových zariadení. Zabraňuje vytváraniu tvrdých štruktúr vodného kameňa z tvrdej vody. Z dlhodobého hľadiska šetrí náklady na inštalatérske práce a opravy súvisiace s výmenou zanesených potrubí a spotrebičov poškodených od vodného kameňa.
 
3. Odstraňuje Siliphos z tvrdosť vody a železo?
Nie. Siliphos robí tvrdú vodu neškodnou. A to tak, že viaže na seba zložky tvrdej vody, ktoré sú zodpovedné za tvorbu vodného kameňa. Zabraňuje takzvanej hnedej vode a to tak, že svojím pôsobením bráni oxidácií železných vodovodných rozvodov.
 
4. Ako zabráni Siliphos korózii?
Na vnútornej strane rozvodov a kovových častí vytvára tenkú ochrannú vrstvu resp. ochranný film. Tento film alebo vrstva ma mikroskopickú hrúbku. Táto ochranná vrstva bráni procesom ktoré spôsobujú degradáciu kovových častí resp. potrubí, inak povedané korózii.
 
5. Je Siliphos bezpečný pre použite úpravy pitnej vody?
Áno. Všetky zložky Siliphos-u sú bezpečné na použitie pitnej vody resp. na potravinárske účely.
 
6. Zmení Siliphos chuť vody?
Nie. Produkt je bezfarebný. Bez chuti a zápachu. Nápoje ako káva a čaj môžu mať dokonca lahodnejšiu chuť.
 
 

Filtračná vložka je kompatibilná s 10" (resp. 9"; 9 3/4") vodnými filtrami značiek Stagon, Atlas Filtri, Aqua Filter, USTM

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Veľkosť: 10"
Životnosť: do 12 mesiacov
Pracovná teplota: 2 (°C) až 40 (°C)
Filtračná kapacita: max. 5l / min.