SILIPURE 700g - úprava tvrdej vody

Neohodnotené
Značka: Filtrilo
€13,99
Skladom

Na úpravu tvrdej vody a ochranu pred hrdzou, certifikovaný pre pitnú vodu.

 

SILIPURE je vysokokvalitný sodno vápenatý polyfosforečnan na nízkonákladovú a cenovo dostupnú úpravu tvrdej vody. Chráni rozvody a ohrievače (bojler) pred vodným kameňom a hrdzou. Zabraňuje tvorbe "hrdzavej vody". Predĺžuje životnosť vodoinštalačných systémov na rozvod vody. Vytvára ochranný film a zabraňuje tvorbe usadenín vodného kameňa. Šetrí energie, potrebné na ohrev vody. Nízkonákladová ochrana pred problémamy s tvrdou vodou a hrdzavou vodou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Obľúbené 700g SILIPURE balenie. Unikátne spojenie polyfosforečnanov a kremičitanov vo forme sklenených guličiek zabezpečí ochranu domácnosti a spotrebičov pred vodným kameňom, tvrdou vodou a v neposlednom rade pred vznikom korózie. Pri dlhodobom používaní SILIPURE rozpúšťa už existujúce nánosy vodného kameňa a zároveň konzervuje potrubie a rozvodnú vodovodnú sieť. SILIPURE je ekonomické a časom overené riešenie na nízkonákladovú úpravu tvrdej pitnej vody a ochranu domácnosti pred účinkami vodného kameňa.

SYSTÉM ÚPRAVY VODY POLYFOSFOREČNANMI:

Najdôležitejšou aktívnou zložkou je vápenato sodný polyfosforečnan. Tvorí ho vyvážená zmes anorganických fosfátov a kremičitanov, ktoré pôsobia ako inhibítor korózie (hrdze) pri oceľových rozvodoch vody a zároveň zamedzuje vzniku nánosov vodného kameňa na povrchoch zariadení (napr. bojler) alebo rozvodov vody. Maximálna teplota pre použitie je 80°C. Polyfosforečnan je schválený pro úpravu pitnej vody.

 

DÁVKOVANIE:

Normou určený limit rozpusteného produktu je 3,5ppm

 

ODSTRÁNENIE VODNÉHO KAMEŇA:

SILIPURE a jeho zloženie má schopnosť odstraňovať už existujúce nánosy vodného kameňa. Zároveň zabraňuje vzniku nových nánosov. Už existujúce nánosy zmäkčí a uvoľní, tie sú potom prirodzene spláchnuté tokom prúdiacej vody. Je dôležité zdôrazniť, že proces odstraňovania je pomalý a dlhodobý. Čas potrebný na ich odstránenie sa líši od hrúbky nánosov a zloženia vody. Môže sa líšiť od 1 týždňa do 6 mesiacov.

 

INHIBÍTOR KORÓZIE:

Vďaka unikátnemu a vyváženému zloženiu SILIPURE inhibuje proces katodickej korózie, čím vzniká synergický efekt. Fosfáty v prítomnosti vápniku a železa vytvoria hustú, rovnomernú a ťažko rozpustnú ochrannú vrstvu na povrchoch vodovodných systémov a potrubí, tým chráni povrch oceľových rozvodov vody pred vznikom hrdze.

 

OCHRANA PRED TVORBOU HRDZAVEJ VODY:

Hrdzavá voda môže byť upravená polyfosforečnanom. Táto aplikácia je dôležitá v počiatočnej fáze úpravy vody, keď voda obsahuje iba určité množstvo Fe3+. Fosforečnan je absorbovaný oxidmi železa / hydroxidových častíc a tým chráni proti vytváraniu zhlukov týchto častíc a tým tvorbe hrdzavej vody.

VÝHODY POUŽITIA SILIPURE ÚPRAVY VODY:

Takáto úprava vody môže byť použitá v takmer každom vodovodnom systéme. Nevyžaduje napájanie elektrickej energie a ľahko sa inštalujú. Náplň sa doporučuje dopĺňať každých 3 až 6 mesiacov, v závislosti od spotreby. 

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava tvrdej pitnej vody
Hmotnosť: 0,7 kg
Rozmer guličiek: 17 - 22 mm
Doporučený prietok: 100 až 200 litrov/hod
Spotreba: cca 100g na 25 000 litrov vody