Práčkový vodný filter - AntiCalc

Neohodnotené
Značka: USTM
€8,77
Skladom (1 ks)

Vodný filter na ochranu práčky pred tvrdou vodou

Práčkový filter, ktorý upravuje tvrdú vodu a filtruje mechanické nečistoty, je kľúčovým prvkom ochrany vašej práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom. S naším filtračným systémom budete mať istotu, že vaša práčka bude vždy pracovať na maximálnej úrovni a bude chránená pred poškodením. Naše filtre sú navrhnuté tak, aby upravili tvrdú vodu a mechanické nečistoty, čo vám umožní dosiahnuť dokonalé výsledky pri praní. Investícia do nášho práčkového filtra je investíciou do zdravia vašej práčky a do kvality vášho práčkového cyklu. 

Náplň je možné po použití jednoducho doplniť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Práčkový filter Anticalc je vynikajúcim riešením pre upravenie tvrdej vody a filtráciu mechanických nečistôt pri praní. Tento filtračný systém je navrhnutý tak, že chráni vašu práčku pred tvrdou vodou a vodným kameňom, ktoré môžu spôsobiť vážne poškodenie, zhoršiť výkon spotrebiča a zvýšenie nákladov na pranie.

Princíp fungovania práčkového filtra Anticalc je jednoduchý a účinný. Filtračný systém používa kombináciu rôznych typov filtračných zložiek na úpravu tvrdej vody a odstránenie mechanických nečistôt. Voda najprv preteká voda cez vrstvu polyfosfátových krištálov, ktorá upravuje tvrdú vodu a odstraňuje vodný kameň. Ďalej voda prechádza cez sieťový filter, ktorý zachytí hrubé nečistoty a chráni práčku pred predčasným opotrebením. Posledná vrstva filter materiálu zachytáva najjemnejšie nečistoty a zvyšky, čím zaručuje čistú vodu pre práčku.

Ochrana práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom.

Výhody práčkového filtra mnohostranné. Okrem ochrany práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom, tento filtračný systém tiež zlepšuje kvalitu prania a predlžuje životnosť práčky. Upravené tvrdá voda znižuje potrebu použitia veľkého množstva pracích prostriedkov a znižuje náklady na energiu, ktoré sú potrebné na zohriatie vody pri praní.

 

Práčkový filter Anticalc je investíciou do ochrany pred nečistotami, zdravia vašej práčky a úspory nákladov na ohrev vody. 

 

 
 

PRINCÍP FUNGOVANIA PRÁČKOVÉHO FILTRA:

Polyfosfát funguje dvoma spôsobmi. Reaguje so zlúčeninami vápnika, horčíka a železa, ktoré sa nachádzajú vo vode, stabilizuje ich a zabraňuje ich agregácii do väčších kryštálov a následnému vyzrážaniu a zhlukovaniu. Okrem toho vytvára vo vnútri telies tenkú vrstvu, čím zabraňuje usadzovaniu a tvorbe usadenín vodného kameňa. Zabudovaný filter na mechanickú filtráciu zároveň ochráni práčku pred vniknutím nečistôt (piesok, kal, hrdza a iné) z rozvodnej siete.

 

VÝHODY:

  • malé kompaktné rozmery
  • znovu naplniteľný
  • dlhodobá ochrana a predĺženie životnosti práčky
  • zvyšuje efektivitu pracích prostriedkov a aviváže
  • jednoduchá a nenáročná montáž 
  • náhrada za drahé prostriedky proti vodnému kameňu

 

MONTÁŽ:

- z ventilu pre prívod studenej vody do práčky demontujeme prívodnú hadicu
- práčkový filter naskrutkujeme na ventil s celozávitom, dotiahneme iba rukou
- na výstup filtra namontujeme hadicu vrátane tesnenia, dotiahneme iba rukou

  Upozornenie:

Styčná plocha hlavy filtra pre práčku doliehajúca na gumové tesnenie v hornej časti nádoby filtra musí byť pri každej výmene náplne (cca raz za 1,5 roka) premazaná silikónovou vazelínou a oba diely dostatočne dotiahnuté rukou.

 

Náhradná náplň: klikni tu

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Pripojenie: 3/4"
Životnosť: 6000 litrov
Pracovná teplota: 2° C - 30° C
Maximálny tlak vody: 6 bar
Rozmery: 15,5 cm x 6 cm