Filtračná vložka 10" - Zmäkčenie tvrdej vody

Neohodnotené
Značka: USTM
€13,50
Skladom (43 ks)

Univerzálny filter na tvrdú vodu pre domácnosť

Univerzálna 10" filtračná vložka (kartuša) na úpravu tvrdej pitnej vody pre štandardné 10" vodné filtre. Obsahuje zmäkčovaciu živicu tzv. KATEX. Je výborným riešením na úpravu vody pre jedno výtokové miesto. Vhodná pre poddrezové filtre, zmäkčenie vody pre spotrebiče. Výhodou je zabudovaná mechanická filtrácia vody (5 μm), tým chráni kuchynské spotrebiče a vodovodnú batériu pred mechanickými nečistotami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter na vodný kameň obsahuje jemnozrnú náplň zmäkčovacej živice KATEX, ktorá má vysokú schopnosť absorbovať ióny vápnika a horčíka. To znamená dve hlavné zložky, ktoré sú zodpovedné za tvorbu vodného kameňa. Ako to funguje: Tvrdá voda (obsahuje veľké množstvo vápnika a horčíka) preteká živicou. Vďaka tomu sa ióny Ca2+ a Mg2+ vymieňajú z iónmi sodíka z náplne v kartuši a voda sa tak prirodzene zmäkčuje. Tým sa eliminuje problém s tvrdým vodným kameňom a nepríjemnými škvrnami na armatúrach. Filtračná kartuša je kompatibilná s 10" vodnými filtrami a filtračnými nádobami. Kartuša je dimenzovaná a viac vhodná pre úpravu vody z jedného výtokového miesta. Nie je vhodné ju montovať na hlavný prívod vody do domácnostni  pre tzv. celodomovú úpravu vody. 

- odstraňuje z vody vápnik a horčík (hlavné zložky vodného kameňa)

- zabraňuje tvorbe a hromadeniu vodného kameňa

- vďaka zabudovanému filtru odstraňuje mechanické nečistoty z vody

- pri dlhodobom používaní odstraňuje nánosy vodného kameňa

 

Vodný filter na tvrdú vodu pre jedno výtokové miesto (napr. pod kuchynský drez) odstráni problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom

 

Univerzálna 10" kartuša na zmäkčenie tvrdej pitnej vody Vám pomôže odstrániť problém s tvrdou vodou v domácnosti. Je navrhnutá tak, aby bol zabezpečený maximálny styk vody so zmäkčovacou živicou. Voda prúdi cez kartušu axiálnym smerom (z dola nahor) a zostáva tak v kontakte so zmäkčovacou živicou dlhší čas, pre zabezpečenie čo najefektívnejšej úpravy tvrdej vody. Vďaka tomu je tvrdá voda zbavená takmer od všetkých zložiek, ktoré sú zodpovedné za tvorbu vodného kameňa. Pri požití takto upravenej vody je chuť čaju či kávy prirodzene výraznejšia a plnšia. Pri použití pre práčku je efektivita prania a pracích prostriedkov vyššia. Na pohároch sa netvoria usadeniny a škvrny od vodného kameňa.

Poznámka: Pred prvým použitím odporúčame kartušu prepláchnuť, do momentu kym nezmizne zafarbenie vody.

Filtračná vložka je kompatibilná s 10" (resp. 9"; 9 3/4") vodnými filtrami značiek Stagon, Atlas Filtri, Aqua Filter, USTM

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Rozmery: 251±1.5 x 73±1 mm
Životnosť: max. 6 mesiacov
Pracovná teplota: 2-40 (ºC)
Výdatnosť: 4 (l/min)