Práčkový vodný filter - AntiCalc MAXI

Neohodnotené
Značka: USTM
€13
Skladom (21 ks)

Maximálna ochrana práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom.

Práčkový filter so zvýšenou efektivitou úpravy tvrdej vody. Maximalizovaná náplň pre ešte lepšiu ochranu práčky pred vodným kameňom. Ako starší model aj tento má univerzálne pripojenie a je opakovane naplniteľný. Polyfosforečnany ochránia tepelné teleso pred zanášaním od vodného kameňa a gumené časti pred degradáciou.Náplň je možné po použití jednoducho doplniť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tvrdá voda je nepriateľom pre domáce spotrebiče. Hlavne v prípade práčky, ak nie je chránená (napr. zmäkčovačom vody) je poškodenie v dôsledku pôsobenia tvrdej vody často náročné na opravu alebo nezvratné. Vodný kameň sa usadzuje pri praní na kovových, plastových a gumených dieloch práčky. Tepelné teleso (ohrevná špirála) stráca účinnosť a zvyšuje tak spotrebu elektrickej energie. Konečným stavom je poškodenie tepelného telesa - špirály, v dôsledku nahlodania vodným kameňom. Plastové a gumené diely, na ktorých je usadený vodný kameň strácajú pružnosť. Časom môže dôjsť k úniku vody resp. k pre prederaveniu dielu alebo gumenej hadice. Čím je voda tvrdšia, tým je efektivita pracieho prostriedku a účinnosť prania nižšia. Prášok alebo prací gél menej pení a čistiace schopnosti su slabšie. To isté platí v prípade aviváže. Prádlo je pôsobením tvrdej vody a vodného kameňa náchylnejšie na opotrebovanie a vlákna sú lámavejšie.

Kvôli vyššie spomínaným dôvodom je dôležité dbať na ochranu práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom. Cenovo dostupným a účinným riešením je montáž práčkového filtra na úpravu tvrdej vody. Proces úpravy je automatický: prechodom vody cez filter. Nevyžaduje žiadnu obsluhu. Polyfosforečnany sa pomaly rozpúšťajú v tvrdej vode. Svojim pôsobením zabránia vytváraniu nánosov vodného kameňa v práčke. Tvrdá voda je tak upravená a nedochádza k nežiadúcim stavom spojeným s jej pôsobením.

AKO TO FUNGUJE?

Polyfosfát funguje dvoma spôsobmi. Reaguje so zlúčeninami vápnika, horčíka a železa, ktoré sa nachádzajú vo vode, stabilizuje ich a zabraňuje ich agregácii do väčších kryštálov a následnému vyzrážaniu a zhlukovaniu. Okrem toho vytvára vo vnútri telies tenkú vrstvu, čím zabraňuje usadzovaniu a tvorbe usadenín vodného kameňa. Zabudovaný filter na mechanickú filtráciu zároveň ochráni práčku pred vniknutím nečistôt (piesok, kal, hrdza a iné) z rozvodnej siete.

VÝHODY
- malé rozmery, znovu naplniteľný
- dlhodobá ochrana práčky a predĺženie životnosti
- zvyšuje efektivitu pracích prostriedkov a aviváže pri tvrdej vode
- jednoduchá a nenáročná montáž
- náhrada za drahé prostriedky proti vodnému kameňu

MONTÁŽ
- z ventilu pre prívod studenej vody do práčky demontujeme prívodnú hadicu
- práčkový filter naskrutkujeme na ventil s celozávitom, dotiahneme iba rukou
- na výstup filtra namontujeme hadicu vrátane tesnenia, dotiahneme iba rukou

Upozornenie: Styčná plocha hlavy filtra pre práčku doliehajúca na gumové tesnenie v hornej časti nádoby filtra musí byť pri každej výmene náplne (cca raz za 1,5 roka) premazaná silikónovou vazelínou a oba diely dostatočne dotiahnuté rukou.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Pripojenie: 3/4"
Životnosť: 6000 litrov
Pracovná teplota: 2° C - 30° C
Maximálny tlak vody: 6 bar
Rozmery: 15,5 cm x 6 cm

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie