Práčkový vodný filter - AntiCalc MAXI

Neohodnotené
Značka: USTM
€9,77
Skladom (14 ks)

Maximálna ochrana práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom.

Filter na práčku so zvýšenou efektivitou úpravy tvrdej vody. Väčší objem náplne pre ešte lepšiu ochranu práčky pred vodným kameňom a tvrdou vodou. Univerzálne pripojenie na práčkové hadice. Filter na práčku je navrhnutý tak aby upravil tvrdú vodu a odstránil mechanické nečistoty z vody zároveň. Polyfosforečnany ochránia tepelné teleso pred zanášaním od vodného kameňa a gumené časti pred degradáciou.

Náplň je možné po použití jednoducho doplniť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tvrdá voda je nepriateľom pre domáce spotrebiče. Hlavne v prípade práčky, ak nie je chránená (napr. zmäkčovačom vody) je poškodenie v dôsledku pôsobenia tvrdej vody často náročné na opravu alebo nezvratné. Vodný kameň sa usadzuje pri praní na kovových, plastových a gumených dieloch práčky. Tepelné teleso (ohrevná špirála) stráca účinnosť a zvyšuje tak spotrebu elektrickej energie. Konečným stavom je poškodenie tepelného telesa - špirály, v dôsledku nahlodania vodným kameňom. Plastové a gumené diely, na ktorých je usadený vodný kameň strácajú pružnosť. Časom môže dôjsť k úniku vody resp. k pre prederaveniu dielu alebo gumenej hadice. Čím je voda tvrdšia, tým je efektivita pracieho prostriedku a účinnosť prania nižšia. Prášok alebo prací gél menej pení a čistiace schopnosti sú slabšie. To isté platí v prípade aviváže. Prádlo je pôsobením tvrdej vody a vodného kameňa náchylnejšie na opotrebovanie a vlákna sú lámavejšie.

Kvôli vyššie spomínaným dôvodom je dôležité dbať na ochranu práčky pred tvrdou vodou a vodným kameňom. Cenovo dostupným a účinným riešením je montáž práčkového filtra na úpravu tvrdej vody. Proces úpravy je automatický: prechodom vody cez filter. Nevyžaduje žiadnu obsluhu. Polyfosforečnany sa pomaly rozpúšťajú v tvrdej vode. Svojim pôsobením zabránia vytváraniu nánosov vodného kameňa v práčke. Tvrdá voda je tak upravená a nedochádza k nežiadúcim stavom spojeným s jej pôsobením.

 

Práčkový filter Anticalc MAXI je vhodným riešením ako upraviť veľmi tvrdú vodu pre práčku. Znižuje náklady na ohrev tvrdej vody

 

 
 

PRINCÍP FUNGOVANIA PRÁČKOVÉHO FILTRA:

Polyfosfát funguje dvoma spôsobmi. Reaguje so zlúčeninami vápnika, horčíka a železa, ktoré sa nachádzajú vo vode, stabilizuje ich a zabraňuje ich agregácii do väčších kryštálov a následnému vyzrážaniu a zhlukovaniu. Okrem toho vytvára vo vnútri telies tenkú vrstvu, čím zabraňuje usadzovaniu a tvorbe usadenín vodného kameňa. Zabudovaný filter na mechanickú filtráciu zároveň ochráni práčku pred vniknutím nečistôt (piesok, kal, hrdza a iné) z rozvodnej siete.

 

VÝHODY:

  • malé kompaktné rozmery
  • zväčšená náplň pre úpravu veľmi tvrdej vody
  • znovu naplniteľný
  • dlhodobá ochrana a predĺženie životnosti práčky
  • zvyšuje efektivitu pracích prostriedkov a aviváže
  • jednoduchá a nenáročná montáž 
  • náhrada za drahé prostriedky proti vodnému kameňu

 

MONTÁŽ:

- z ventilu pre prívod studenej vody do práčky demontujeme prívodnú hadicu
- práčkový filter naskrutkujeme na ventil s celozávitom, dotiahneme iba rukou
- na výstup filtra namontujeme hadicu vrátane tesnenia, dotiahneme iba rukou

  Upozornenie:

Styčná plocha hlavy filtra pre práčku doliehajúca na gumové tesnenie v hornej časti nádoby filtra musí byť pri každej výmene náplne (cca raz za 1,5 roka) premazaná silikónovou vazelínou a oba diely dostatočne dotiahnuté rukou.

 

Náhradná náplň: klikni tu

 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Pripojenie: 3/4"
Životnosť: 6000 litrov
Pracovná teplota: 2° C - 30° C
Maximálny tlak vody: 6 bar
Rozmery: 15,5 cm x 6 cm